سیستم کنترل جامع موتور گازسوز توان بالا

این سیستم-کنترل کاملا اقتصادی بوده و می­ تواند به صورت کامل جایگزین سیستم های کنترل قدیمی شود و یا در صورت نیاز جهت بهینه سازی بخشی از سیستم کنترل موجود به کار گرفته شود.

طراحی این سیستم بر اساس  کنترلرهای قابل  برنامه نویسی بوده  و می تواند بخش های مختلف موتور را مانند سیسستم کنترل سرعت (گاورنر)، کنترل سوخت و هوا، سیستم جرقه زن، حفاظت های موتور مانند دما ، فشار روغن ، و … را شامل شود.

این سیتم کنترل دارای رابط کاربری محلی و ریموت ( بنا به درخواست کارفرما ) بوده و شامل کلیه آلارم ها ، رویدادها و منحنی های راه اندازی و بهره برداری موتور بوده و در طراحی این سیستم حداکثر ایمنی و دسترسی در نظر گرفته شده است.

سیستم کنترل جامع موتورهای گازسوز

                                          سیستم-کنترل جامع موتورهای گازسوز

مزایا

  • طراحی و برنامه نویسی جامع

الگوریتم کنترل موتور ، سکوئنس راه اندازی، توقف و حفاظت همگی در یک ساختار واحد پیاده سازی و برنامه نویسی شده است. این ساختار قابل گسترش  بوده و با افزودن سخت افزار و برقراری ارتباط کامل می شود و به همین دلیل کاملا اقتصادی بوده و بهره برداری از آن بسیار ساده است.

  • طراحی قابل گسترش

سیستم کنترل به گونه ای طراحی شده  تا بر اساس نیاز کارفرما پیاده سازی شود.  این سیستم قابلیت افزایش تعداد زیادی ورودی و خروجی را دارد. کنترل تجهیزات جانبی و سیستم بازیافت حرارتی در سیستم کنترلی پیش بینی شده است.

  • ایمنی بالا

کلیه تجهیزات سخت افزاری استفاده شده استاندارد بوده  و در طراحی نرم افزاری کلیه سطوح ایمنی رعایت شده است.

  • رابط کاربری

رابط کاربری به گونه ای طراحی شده که تمام نیازهای بهره برداری تعمیراتی و تعمیرات پیشگیرانه را فراهم سازد و امکان مشاهده تجهیزات جانبی مانند سیستم خنک کاری روغن، فن و بازیابی حرارت در این سیستم پیش بینی شده است.

  •  عدم نیاز به تجهیزات واسط

در این سیستم کنترل، نیاز به سخت افزار واسط به حداقل ممکن رسیده و تمامی سیگنال ها مستقیم وارد سیستم کنترل می شود. این طراحی ساده، موجب شده سیستم حداقل نیاز به قطعات یدکی را داشته باشد.

 راه اندازی بهینه

طراحی گاورنر و سیکوئنس راه اندازی به گونه ای انجام شده است تا مراحل راه اندازی تا دور نرمال و بارگیری با کمترین تنش همراه باشد.

لینک

سیستم مانیتورینگ و حفاظت اضافه سرعت تجهیزات دوار

نظر شما برای “سیستم کنترل جامع موتور گازسوز توان بالا”